Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM TEMSİLCİLERİ KIRIM KÜLTÜR GÜNLERİNE KATILDI

SASAM Başkan Yardımcıları Cesurhan Taş ve Mesut Emre Karaköse, Kırım Kalkınma Vakfı öncülüğünde 15 Aralık’ta Ankara’da düzenlenen Kırım Kültür Günleri etkinliğine katıldılar.

Kırım Tatar Kültür Dernekleri Federasyonu ve Kırım Kalkınma Vakfı’nın gerçekleştirdiği Kırım Tatar Kültür Günleri Etkinliğinde, fotoğraf ve el işi sergilerinin yanı sıra müzik ve folklor gösterileri yer aldı. Kırım Tatar Kütüphanesi, Etnografya Müzesi, Han Sarayı Müzesi, Kırım Tatar El İşlemeleri Atölyesi, Müftülük, Büyük Cuma Cami inşaatında görev almış olan yönetici, oyuncular ve sanatçılar da bu toplantıda bulundu.

Türkiye’nin Kırım’da yaşayan soydaş ve dindaşlarıyla bağlarını güçlendirecek toplantıda, ilişkilerin sürdürülmesinin bölge ve dünya barışına sağlayacağı katkı vurgulandı.

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: