Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM, KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİNDE “ORTADOĞU’DAKİ GÜNCEL GELİŞMELER VE TÜRKİYE” BAŞLIKLI PANEL DÜZENLEDİ

SASAM Başkanı Süleyman ERDEM, Başkan Yardımcıları Cesurhan TAŞ ve Mesut Emre KARAKÖSE, Kırıkkale Üniversitesi Bilim ve Sanat Topluluğu’nun daveti üzerine “Ortadoğu’daki Güncel Gelişmeler ve Türkiye” başlıklı panele konuşmacı olarak katıldılar.

Moderatörlüğünü Prof.Dr. Adnan KARAİSMAİLOĞLU’nun gerçekleştirdiği panelde SASAM Başkan Yardımcısı Cesurhan TAŞ, kavramsal çerçeve ve kısa tarihçenin ardından Büyük Ortadoğu Projesine, SASAM Başkan Yardımcısı Mesut Emre KARAKÖSE ise Suriye, Irak, İran ve Suudi Arabistan’da son yaşanan gelişmelere değindi. SASAM Başkanı Süleyman ERDEM ise Ortadoğu’daki gelişmelerin ülkemiz açısından önemi ve ülkemizin politika seçenekleri konusundaki görüşlerini aktardı. Panelistlerimiz ayrıca öğrencilere kariyer gelişimleri konusunda tecrübelerinden yola çıkarak bazı tavsiyelerde bulundu.

Soru-cevap bölümünün ardından panel sona erdi. Panelin düzenlenmesinde emeği geçen Kırıkkale Üniversitesi Bilim ve Sanat Topluluğuna ve Prof.Dr. Adnan KARAİSMAİLOĞLU’na teşekkür ederiz.

PANELDEN KARELER:

 

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorumlar (1)

  1. […] 48- SASAM, KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİNDE “ORTADOĞU’DAKİ GÜNCEL GELİŞMELER VE TÜRKİYE” BAŞLIKLI PANEL DÜZENLEDİ – http://sahipkiran.org/2018/11/30/kirikkale-univ-sasam-paneli/ […]

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: