Twitter Facebook Linkedin Youtube

“İSLAMOFOBİ” FİLMİNİN YAPIMCISINDAN SASAM’A ZİYARET

Aralarında Hollywood aktörlerinin de bulunduğu 48 ülkeden oyuncunun rol aldığı “İslamofobi” filmiyle dünyaya İslam’ın barış ve merhamet dini olduğunu anlatmayı hedefleyen Yönetmen ve Senarist Ömer Sarıkaya, SASAM’ı ziyaret etti.

Çekimleri biten ve yakın zamanda çok sayıda ülkede gösterime girmesi planlanan filmle ilgili SASAM Başkanı Süleyman ERDEM’e bilgi veren SARIKAYA, filmi Sayın Cumhurbaşkanı ve Kültür Bakanına arz edip önerileri doğrultusunda son hali verildikten sonra gösterime gireceğini ifade etti. SARIKAYA ayrıca önümüzdeki yıl İrlanda’nın 19’uncu yüzyılda yaşadığı açlığa Sultan Abdülmecid’in İngiltere’nin engellemelerine rağmen, İrlanda’ya para ve yiyecek yardımı ulaştırmasını konu alan “Kıtlık” (Famine) isimli bir filmin çekimlerine başlayacağını belirtti.

İslamofobi filminin tüm gelirlerinin insani yardım için kullanılacağını belirten SARIKAYA, Hollywood başta olmak üzere sinema dünyasından pek çok oyuncu ile irtibatta olduğunu ve bu bağlantılarını Türkiye lehine lobi faaliyetleri için değerlendirmek istediğini belirtti ve bünyesinde Kültür ve Sanat Çalışma Masası bulunduran Türkiye’deki tek düşünce merkezi olarak, kültür ve sanatın stratejik öneminin farkında olan SASAM ile bu konuda birlikte çalışmak istediğini ifade etti. SASAM Başkanı ERDEM, Uluslararası sinema dünyasında Türkiye lehine oluşturulacak lobi faaliyetlerine destek vermekten memnuniyet duyacaklarını ifade etti.

Nazik ziyaretleri ve işbirliği teklifleri için Sayın SARIKAYA’ya teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz.

 

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorumlar (1)

  1. […] 43- “İSLAMOFOBİ” FİLMİNİN YAPIMCISINDAN SASAM’A ZİYARET – http://sahipkiran.org/2018/11/10/islamofobinin-yapimcisi/ […]

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: