Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM, RUSYA MİLLİ GÜNÜ ETKİNLİĞİNE KATILDI

Rusya Milli Günü, Ankara’da düzenlenen resepsiyonla kutlandı. Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov ve eşi Irina Yerhova’nın ev sahipliğinde Büyükelçilikte verilen davete, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir, Dışişleri Bakanlığı Kafkasya, Orta Asya, Rusya ve Doğu Avrupa Genel Müdürü Şefik Vural Altay ile Ankara’da görev yapan çok sayıda yabancı misyon temsilcisi katıldı.
Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezinin özel olarak davet edildiği etkinlikte SASAM’ı temsilen Genel Sekreter Mesut Emre Karaköse yer aldı. Çok sayıda siyasetçi, bürokrat, gazeteci ve diplomatın yer aldığı programda, bölge ve dünya barışına katkı sağlayacak adımların atılması, ikili ve çok taraflı ilişkilerin güçlendirilmesine yönelik görüşmeler yapıldı.

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorumlar (1)

  1. […] 28- SASAM, RUSYA MİLLİ GÜNÜ ETKİNLİĞİNE KATILDI – http://sahipkiran.org/2018/06/20/rusya-milli-gunu/ […]

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: