Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM HEYETİ, KAZAKİSTAN’IN YENİ TÜRKİYE BÜYÜKELÇİSİNİ ZİYARET ETTİ

SASAM Başkanı Süleyman ERDEM, Başkan Yardımcısı Cesurhan TAŞ, Genel Sekreter Mesut Emre KARAKÖSE ve Türk Dünyası Masası Direktörü Zafer TEKİN’den oluşan SASAM Heyeti, Kazakistan Büyükelçisi olarak yeni görevine başlayan Sn.Abzal SAPARBEKULY’yi ziyaret ederek hayırlı olsun ve başarı dileklerini ilettiler.

Ziyarette Türkiye – Kazakistan ilişkileri ve Kazakistan Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayoğlu’nun Latin alfabesine geçiş politikası hakkında değerlendirmeler yapıldı (İlgili haber için bknz). Heyetimiz, SASAM’ın Kazakistan’ın Latin alfabesine geçiş politikasına ve programına destek verdiğini Sayın Büyükelçiye iletti.

Ziyarette ayrıca SASAM ile Kazakistan Büyükelçiliği arasında muhtemel işbirliği alanları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: