Twitter Facebook Linkedin Youtube

AFRİKALI ÖĞRENCİLER BULUŞMASININ 2.Sİ DÜZENLENECEK

Merkezimiz, eğitim amacıyla Türkiye’de bulunan Afrikalı öğrencilere yönelik seri halinde etkinlikler düzenlemekte.

Birincisi 1 Mayıs 2017 tarihinde düzenlenen Afrikalı Öğrenciler Buluşmasında, etkinliğe katılan Afrikalı ve Türk öğrencilerle Afrikalı öğrencilerin sorunlarını tespit edip bunlara çözüm bulmak amacıyla bir çalışma grubu oluşturuldu. Çalışma grubunun ilk toplantısında Afrika’dan gelen öğrencilerin karşılaştığı sorunlar ve bunların çözümüne ilişkin atılması gereken adımlar raporlaştırıldı. (Rapor için tıklayınız)

3 saate yakın süren ve oldukça verimli geçen çalıştayda, önümüzdeki haftalarda daha geniş katılımlı ikinci bir çalıştay yapılması ve her yıl uluslararası düzeyde kutlanan 25 Mayıs Afrika Günü münasebetiyle SASAM’ın Afrikalı öğrencilere yönelik bir etkinlik gerçekleştirmesi teklif edildi.

Bu teklif üzerine gerekli çalışmaları başlatan SASAM Afrika Masası, Türkiye’nin önde gelen işçi sendikalarından HAK-İŞ Konfederasyonu ile birlikte 25 Mayıs Afrika Günü için geniş katılımlı bir etkinlik planlaması yaptı.

Afrika Günü’nde katılımcılara ve basına deklare edilmek üzere, 1. Afrikalı Öğrenciler Buluşmasında hazırlanan raporun müzakere edileceği ikinci çalıştayın da 16 Mayıs Salı akşamı yine Merkezimizde gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı.

2. Afrikalı Öğrenciler Buluşması kapsamında;

– 1. Afrikalı Öğrenciler Buluşması’nda raporlanan Afrikalı öğrencilerin yaşadıkları sorunlar ve çözüm önerileri müzakere edilecek ve
–  Merkezimizin HAK-İŞ Konfederasyonu ile birlikte düzenleyeceği 25 Mayıs Afrika Günü etkinliği programı istişare edilecek.

Etkinliğe tüm Afrikalı öğrenciler davetlidir. Katılmak isteyen Afrikalı öğrencilerin, https://sahipkiran.org/afrikali-ogrenciler-bulusmasi-muracaat-formu/ linkinden ulaşılabilen formu doldurup bilgi@sahipkiran.org adresine göndermeleri gerekmektedir. Formu doldurup gönderen tüm öğrenciler, onay beklemeksizin etkinliğe katılabileceklerdir.

_______________________________________

Konu: 2. Afrikalı Öğrenciler Buluşması

Yer: Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi (SASAM), Mithatpaşa Caddesi, 54/6, Kızılay ANKARA

Tarih: 16 Mayıs 2017, Salı

Saat: 18:00 – 20:00sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: