Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM VE SAHİPKIRAN AKADEMİ, KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİNDE

SASAM ve Sahipkıran AKADEMİ, Ortadoğu Sosyolojik Araştırmalar Merkezi tarafından 26-28 Nisan tarihlerinde Kırıkkale Üniversitesi’nde düzenlenen Gençlik, Demokrasi ve Demokratik Katılım Sempozyumuna katıldı.

Üniversitenin Sosyolojik Araştırmalar Topluluğu tarafından Yahya Kemal Salonu’nda düzenlenen kongreye Suriye Geçici Hükümeti eski Başbakanı Ahmet Toma, Suriye Geçici Hükümeti eski Sağlık Bakanı Dr. Muhammed Vecihi Cuma, gazeteciler, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. İki gün süren kongrede 21 uzman isim tarafından 20 sunum gerçekleştirildi.

Sempozyumda SASAM adına Genel Sekreter Mesut Emre KARAKÖSE, Ortadoğu’daki genel durum hakkında bir konuşma yaparken, Sahipkıran Akademi adına Akademi Üyesi ve Marmara Üniversitesi İktisat bölümü öğrencisi Sadık Öncü, “Gelişmiş Devletlerin Ekonomi Stratejileri ve Eleştirel Bir Yönü: Serbest Ticaret” adlı makalesini sundu.

Makalesine ilişkin sunumu oldukça beğenilen Sahipkıran AKADEMİ üyesi Sadık ÖNCÜ, ayrıca I. Uluslararası Ortadoğu Forum ve Çalıştayına katılarak görüş ve istişarelerde bulundu ve her iki etkinlik vesilesiyle Sahipkıran AKADEMİ’Yİ oldukça geniş bir kitleye tanıtmış oldu. Sunum sonunda ödülünü Başbakanlık Müşaviri Sayın Birol DOK’tan alan Sadık Öncü’yü, SASAM ailesi olarak biz de tebrik ederiz.

 

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: