Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM, FAS’TA DÜZENLENEN 5. AKDENİZ ORMANCILIK HAFTASI ETKİNLİKLERİNE KATILDI

Daha Yeşil Bir Dünya İçin Gençlik Platformu üyesi STK’lar, bu yıl beşincisi Fas’ın Agadir şehrinde düzenlenen Akdeniz Ormancılık Haftası (MFW-5) etkinliklerine katıldı.

Sivil Düşün AB Programı, Öz Orman-İş Sendikası ve Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) destekleriyle Türkiye’den toplam 9 kişilik bir heyet,  Platform adına ülkemizi Agadir’de temsil etti.

Heyete, etkinliği düzenleyen kurum FAO’nun bir alt organizasyonu olan Silva Mediterranea (Akdeniz Ormanları) Başkanı Sn. İsmail Belen başkanlık etti.

Programa katılan Platform Üyesi STK’lar ve temsilcileri;

  • Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi adına Başkan Süleyman ERDEM
  • Sahipkıran AKADEMİ adına Başkan Emrah ALACA
  • Bilge Nesil Gençlik Derneği adına Mustafa ÇETİN ve Süleyman ÇETİN
  • Öz Orman İş Sendikası adına Benül SÖZER ve Kerem Can SÖZER
  • Yeşil Türkiye Ormancılar Derneği adına Ayhan ÇAĞATAY
  • Geleceği Önemseyenler Derneği adına İsmail BELEN ve Servet İRİTAŞ

20 Mart Pazartesi günü başlayıp 25 Mart Cuma gününe kadar devam eden etkinliklerde çeşitli paneller ve yan etkinlikler düzenlendi.

Daha Yeşil Bir Dünya İçin Gençlik Platformu da 22 Mart Çarşamba günü “Daha Yeşil Bir Dünya İçin Uluslararası STK’lar Network Çalışması” başlığıyla bir yan etkinlik düzenledi. Platformun anlatıldığı ve üyelik için davetin yapıldığı etkinlik, başarılı bir şekilde tamamlandı.

Program boyunca Souss Massa Milli Parkı ile bir Argan ağacı bahçesine arazi gezisi düzenlendi. Ayrıca Türk Heyeti, Marakeş şehrinde Orman Bölge Müdürlüğü ziyaret ederek yetkililerden brifing aldı.

Platform ve programa katılan Platform üyesi STK’lar açısından oldukça verimli geçen programda Türkiye’nin etkinliğinin ve görünürlüğünün sağlanmasında destek olan Sivil Düşün AB Programı ve Öz Orman İş Sendikasına teşekkürü bir borç biliriz.

ETKİNLİKLERDEN KARELER:

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: