Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM İSTANBUL ŞUBESİ 5. İSTİŞARE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

SASAM İstanbul Şubesi 5. İstişare Toplantısı, 12 Ocak 2017 tarihinde Marmara Üniversitesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

SASAM Başkanı Süleyman ERDEM, Başkan Yardımcısı Cesurhan TAŞ ve SASAM İstanbul Şubesi Danışma Kurulu Başkanı Muhammet Taha GERGERLİOĞLU ile Danışma Kurulu Üyeleri Dr.H.Emin SERT ve Yaşar KOCA’nın katılımlarıyla gerçekleşen toplantıda, kuruluş toplantısında öngörüldüğü şekliyle şube yönetiminin revizyonu istişare edildi.

İstişareler sonucunda; SASAM İstanbul’u kuruluşundan bugüne kadar özverili bir şekilde yöneterek bayrağı devreden Oktay ÇINAR’a ve ekibine üstün gayretlerinden dolayı teşekkür edilerek, SASAM Merkez kadrosunda yer alan ve İstanbul’da ikamet eden Harun KOMAN’ın Şube Başkanı; önceki yönetimde de Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Emre Ali KODAN‘ın idari işlerden sorumlu Birinci Başkan Yardımcısı (Başkan Vekili), Gülruy AĞAR’ın çalışma masalarından sorumlu Başkan Yardımcısı, Avukat Yurdal  KILIÇER’in ise medya ve iletişimden sorumlu Başkan Yardımcsı olarak görevlendirilmelerine karar verildi.

İstanbul kamuoyunun önemli sorunlarına çözüm önerileri sunmak amacıyla hazırlanan “İstanbul’da Yaşayan Suriyeli Sığınmacılardan Kaynaklanan Sorunlar ve Çözüm Önerileri” konulu çalışmanın yöntem ve görev dağılımının tekrar değerlendirildiği toplantıda, SASAM İstanbul Şubesinin önümüzdeki dönemde yapacağı halka açık etkinlikler de istişare edilerek yol haritası belirlendi.

TOPLANTIDAN KARELER:

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: