Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM İSTANBUL ŞUBESİ 4. İSTİŞARE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

SASAM İstanbul Şubesi 4. İstişare Toplantısı, 24 Aralık 2016 tarihinde şube gönüllülerinin katılımıyla Dedeman Otel’de gerçekleşti. İki bölüm halinde düzenlenen toplantının ilk bölümünde, şube çalışmaları kapsamında bugüne kadar yapılan faaliyetler ve bundan sonrasına ilişkin yol haritası ele alındı.

İstanbul kamuoyunun önemli sorunlarına çözüm önerileri sunmak amacıyla şimdiye kadar yürütülen istişare ve anketler neticesinde karar verilen “İstanbul’da Yaşayan Suriyeli Sığınmacılardan Kaynaklanan Sorunlar ve Çözüm Önerileri” konulu araştırma ve sonuç raporuna ilişkin usul ve esaslar belirlendi. İlk sayısı yayınlanan şube faaliyet ve tanıtım bülteninin dağıtımı yapıldı. Geçen toplantılarda alınan kararların uygulanma dereceleri, görev dağılımı ve çalışma prensiplerine ilişkin konular değerlendirildi.

SASAM Genel Sekreteri Mesut Emre KARAKÖSE’nin de katılarak şube kadrosu, faaliyetleri ve projeleri hakkında bilgi aldığı toplantının ikinci bölümünde, stratejik planlama ve çalışma yöntemleri, dünya gündeminde yer alan başlıca önemli gelişmeler, bölge ve ülke gündeminde öne çıkan konu başlıklarına ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu.

Toplantı, Şube Başkanı Oktay ÇINAR’ın ev sahipliğinde ve SASAM Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Dr. H. Emin Sert’in moderatörlüğünde başarılı bir şekilde tamamlandı.

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: