Twitter Facebook Linkedin Youtube

KAZAKİSTAN’IN BAĞIMSIZLIĞININ 25. YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI

Dost ve kardeş ülke Kazakistan’ın bağımsızlığının 25. yılı münasebetiyle Kazakistan’ın Ankara Büyükelçiliğince bir resepsiyon düzenlendi.

Eski Büyükelçinin Kazakistan’da Güney Kazakistan Eyalet Valisi olarak görevlendirilmesinden sonra henüz yeni büyükelçi ataması yapılmayan Büyükelçiliği, Maslahatgüzar Aliman YESENGELDIYEV temsil etti.

Resepsiyona SASAM adına Başkan Yardımcısı Cesurhan TAŞ, Yurtdışı Türkler Masası Direktörü Zafer TEKİN ve Kırgızistan Masası Uzmanı Özgür YILDIRIM katılarak, Sayın Maslahatgüzar Aliman YESENGELDIYEV’e tebriklerini ilettiler.

2 3 4

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: