Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM HEYETİ, SEBİLÜRREŞAD DERGİSİNİ ZİYARET ETTİ

1908-1966 yılları arasında yayınlanan, Türk fikir hayatının önemli yayınlarından olan ve çok geniş bir yelpazede yazar ve düşünüre sayfalarını açarak önemli fikri konuların ele alındığı Sebilürreşad Dergisi, 50 yıl aranın ardından yeniden yayın hayatına başladı. Dergi idarehanesi, 1920 yılında Kurtuluş Savaşına destek olmak üzere Ankara’ya taşınmıştı ve yayın faaliyeti yarım asrın ardından Ankara’da yeniden başladı.

Fikir, kültür, sanat ve edebiyat çalışmalarının toplum üzerindeki etkisi nedeniyle bu alanlarda faaliyet gösteren kurumlarla işbirliğine önem veren SASAM; Başkan Yardımcısı Cesurhan TAŞ, Genel Sekreter Mesut Emre KARAKÖSE ve Yurtdışı Türkler Masası Direktörü Zafer TEKİN’den oluşan bir heyet ile Sebilürreşad Dergisi idare merkezini ziyaret ederek Derginin Yayın Yönetmeni Fatih BAYHAN ile görüştü.  Bu ziyaretle Merkezimiz, düşünce ve yayın dünyasına önemli katkı sağlayacağını ümit ettiği Sebilürreşad’a destek olmayı amaçladı.

Ziyarette Derginin Yayın Yönetmeni Fatih BAYHAN’dan alınan bilgilerin ardından, dergiye yayın hayatında başarılar dilendi. Muhtemel işbirliği alanları değerlendirilerek, ortak faaliyetler düzenlenmesi konusunda mutabık kalındı.

sebilurresad-sasam-2

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: