Twitter Facebook Linkedin Youtube

“DAHA YEŞİL BİR DÜNYA İÇİN GENÇ GEL; GENÇLİK FORUMU” GERÇEKLEŞTİ

Sahipkıran AKADEMİ’nin kurucu üyesi olduğu ve sekreteryasını yürüttüğü “Daha Yeşil Bir Dünya İçin Gençlik Platformu“, Sivil Düşün AB Programı kapsamında gerçekleştirilen İklim Eylemi Fuarında “Daha Yeşil Bir Dünya İçin Genç Gel; Gençlik Forumu” düzenledi.

daha-yesil-bir-dunya-icin-genclik-platformuODTÜ Vişnelik Tesislerinde 21 Ekim’de düzenlenen Forum’da; kısaca 2015 yılı sonunda kurulan Daha Yeşil Bir Dünya İçin Gençlik Platformunun kuruluş aşaması, amaçları ve bugüne kadar gerçekleştirdiği etkinlikler paylaşıldıktan sonra (sunum için tıklayınız), platforma üye sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin ve diğer Forum katılımcılarının gençlerin çevre ve iklim konularında bilinçlendirilmeleri, bu konularda düzenlenebilecek proje ve etkinlikler ve ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik politika önerileri içerecek raporlar hazırlanması konularında görüş alışverişinde bulunuldu.

Forumun taslak sonuç bildirgesine önümüzdeki günlerde buradan ulaşılabilecek. Taslak sonuç bildirgesi, katılımcıların görüş ve önerilerinin iletilmesini müteakip son halini alacak ve hem bu sayfadan kamuoyuna duyurulacak, hem de ilgili kurum ve kuruluşlara gönderilecektir.

Foruma katılarak katkı veren tüm ilgililere teşekkür ediyor, bu vesileyle çevre ve iklim konularında duyarlı tüm birey ve kurumları, Daha Yeşil Bir Dünya İçin Gençlik Platformuna katılmaya ve/veya gönüllü olarak Platformun çalışmalarına destek vermeye davet ediyoruz.

Konuyla ilgili talep, görüş ve öneriler, Platform Mentörü Mustafa ÇETİN‘e; cetin516@gmail.com veya Bilge Nesil Gençlik Derneği temsilcisi Süleyman ÇETİN’e; suleymancetin10@gmail.com  e-posta adreslerinden ulaştırılabilir.

610daha-yesil-bir-dunya-icin-genc-gel-5daha-yesil-bir-dunya-icin-genc-gel-24711daha-yesil-bir-dunya-icin-genc-gel-4daha-yesil-bir-dunya-icin-genc-gel-6daha-yesil-bir-dunya-icin-genc-gel-7

SASAM Çevre Masası Direktörü Mustafa ÇETİN ve Sahipkıran AKADEMİ üyesi Süleyman ÇETİN, Sahipkıran AKADEMİ'nin kurucu üyesi olduğu ve sekreteryasını yürüttüğü Daha Yeşil Bir Dünya İçin Gençlik Platformunu, TRT FM'de anlattılar.

SASAM Çevre Masası Direktörü Mustafa ÇETİN ve Sahipkıran AKADEMİ üyesi Süleyman ÇETİN, Sahipkıran AKADEMİ’nin kurucu üyesi olduğu ve sekreteryasını yürüttüğü Daha Yeşil Bir Dünya İçin Gençlik Platformunu, TRT FM’de anlattılar.

Sahipkıran AKADEMİ Başkanı Emre AYDIN ve AKADEMİ üyesi Süleyman ÇETİN, Sahipkıran AKADEMİ'nin kurucu üyesi olduğu ve sekreteryasını yürüttüğü Daha Yeşil Bir Dünya İçin Gençlik Platformunu, Meteoroloji FM'de anlattılar.

Sahipkıran AKADEMİ Başkanı Emre AYDIN ve Bilge Nesil Gençlkik Derneği temsilcisi Süleyman ÇETİN, Sahipkıran AKADEMİ’nin kurucu üyesi olduğu ve sekreteryasını yürüttüğü Daha Yeşil Bir Dünya İçin Gençlik Platformunu, Meteoroloji FM’de anlattılar.

daha-yesil-bir-dunya-icin-genclik-platformu

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: