Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM, 108 YAŞINDAKİ SEBÎLÜRREŞAD’IN TEKRAR YAYIN HAYATINA BAŞLAMASI TÖRENİNDE

SASAM, ilk olarak 1908 yılında Eşref Edip (Fergan)’in sahipliğinde ve Mehmet Akif Ersoy’un başyazarlığında yayın hayatına başlayan Sebilürreşad mecmuasının yeniden yayın hayatına başlaması münasebetiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Mustafa Necati Bey Konukevi’nde düzenlenen törene davet edildi. Etkinliğe özel olarak davet edilen Merkezimizi, SASAM Başkan Yardımcısı Cesurhan TAŞ ve Yurtdışı Türkler Masası Koordinatörü Zafer TEKİN ile Merkezimizde staj yapan öğrenciler temsil ettiler.

Yayına başladığı 1908 tarihinden itibaren, 1912, 1925, 1948 ve son olarak da 1966 yılları arasında toplamda 1007 sayıdan müteşekkil olan mecmua, Gazeteci-Yazar Fatih BAYHAN öncülüğünde 1008. sayı ile yeniden okurlarıyla buluştu.

Sebîlürreşad’ın yayın hayatına en son ara verildiği 1966 yılından 50 yıl sonra tekrar yayın hayatına başlaması nedeniyle düzenlenen etkinliğe, başta İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un torunu Selma Ersoy Argon Hanımefendi, derginin imtiyaz sahibi gazeteci yazar Fatih Bayhan, Akit Gazetesi Yazarı Abdurrahman Dilipak ve Vahdet Gazetesi Yazarı Recep Garip olmak üzere, 15 Temmuz darbe girişiminde yaralanan Gazilerimiz ile çok sayıda basın yayın kuruluşu temsilcisi ve vatandaş katıldı.

SASAM olarak, “108 yaşında, kapanışının üzerinden 50 yıl sonra Eşref Edip ve Mehmet Akif Bey’in fikir koşusu ilk günkü şevkle sürüyor” düsturuyla yayın hayatına tekrar başlayan Sebîlürreşad’a başarılar diliyoruz.

IMG_0861IMG_0863IMG_0862IMG_0850 IMG_0858

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: