Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM, 5. DÜNYA TÜRK FORUMUNA KATILDI

Türk Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi (TASAM)  tarafından organize edilen ve geleneksel hale gelen Dünya Türk Forumunun beşincisi, “Stratejik İletişim: Referans Değerler, Kurumlar, Kişiler” ve  “Türk Diasporası Vizyonu, Stratejik İletişim ve Yönetişimi” ana temaları ve Türk Dünyası ve Diasporalarının küresel temsilcilerinin katılımıyla 01-03 Haziran 2016 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirildi. Foruma düzenli olarak aktif katılım sağlayan SASAM’ı, bu yıl Başkan Yardımcısı Cesurhan TAŞ temsil etti. Sayın TAŞ, Forumda “Türk Dünyasında Lobicilik İhtiyacı” konulu bir sunum yaptı.

5. Dünya Türk Forumu; Türk dünyasında söylem birliği oluşturulmasına, sorunların çözümü için gerekli düşünce üretiminin hızlandırılmasına, Türk dünyası ülkelerinin imajının iyileştirilmesine ve Türklük birikiminin tüm insanlığın hizmetine sunulmasına katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

sasam_cesurhan_tas sasam_cesurhan_tas_2 sasam_cesurhan_tas_4 sasam_cesurhan_tas_5

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: