Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM, AVRUPA’NIN EN BÜYÜK TÜRK FESTİVALLERİNDEN BİRİ OLAN FESTICULTURE’DA

SASAM, Fransa’nın Lyon şehrinde bu yıl 6.sı düzenlenen ve  Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımızı bir araya getiren en önemli organizazyonlardan birisi olan Türk Kültür Festivali Festiculture’a katıldı.

Fransız siyasetçi ve bürokratların da katıldığı programa, ilgi çok yoğundu. Kültürümüzün mutfağından, el sanatlarına, mehterandan tarihi yapılarına kadar Türkiye’nin etkili bir şekilde tanıtıldığı organizasyonun en önemli amaçları; Fransa’da yaşayan vatandaşlarımızın birliğini ve bütünlüğünü pekiştirmek, Avrupa toplumu içerisinde dini ve milli değerlerimizin yaşatılmasına ve kültür ve medeniyetimizin tanıtımına katkı sağlamak.

Festivalde Merkezimize ayrılan stantta SASAM Başkan Yardımcısı Cesurhan TAŞ ve kısa süreliğine Festivali ziyaret eden SASAM Başkanı Süleyman ERDEM, festivale gelen ziyaretçilere SASAM hakkında bilgi verdiler. Festival sırasında SASAM Başkan Yardımcısı Cesurhan TAŞ, “Suriye Sorunu ve Sığınmacılar” konulu bir de konferans verdi. SASAM’ın ikinci kez katıldığı ve katılımcı diğer kurumlar ve  ziyaretçiler ile yeni işbirliği imkânlarının geliştirildiği Festivale Türkiye’den ve AB ülkelerinden çok sayıda sanatçı, işadamı ve bilim insanı katıldı.

Festival boyunca profesyonel Türk aşçıların hazırladığı birbirinden lezzetli yemeklerle Türk mutfağı Fransa’da tanıtılarak Gastro-Diplomasinin en güzel örnekleri ile Türk ürünleri sergilendi.

SASAM olarak “Festiculture” düzenleme ekibine nazik davetleri ve başarılı organizasyonları için teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

Festiculture-4 Festiculture-7 Festiculture-10Festiculture-3DSC_0331DSC_0335DSC_0334 DSC_0326DSC_0350sasam_festiculture

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: