Twitter Facebook Linkedin Youtube

SÖYLEŞİYE DAVET: “ABD BAŞKANLIK SEÇİMLERİ VE TÜRKİYE’YE MUHTEMEL ETKİLERİ”

Merkezimizce düzenlenen okuyucularımıza açık etkinliklerin 39.su, SASAM ABD Masası Direktörü Mümin Bumin SEZEN’in sunumuyla, “ABD Başkanlık Seçimleri ve Türkiye’ye Muhtemel Etkileri” konulu bir söyleşi şeklinde gerçekleşecektir. Sunumda;

– Genel hatları ile Amerikan Başkanlık Seçimi süreci (adayların belirlenmesi, ön seçimler, ulusal parti kongreleri ve başkanlık yarışı)

– 2016 ön seçimlerinde son durum (Cumhuriyetçi ve Demokrat Parti aday adayları, Iowa, New Hampshire, South Carolina ve Nevada ön seçim sonuçlarının analizi)

– 1 Mart 2016 “Süper Salı” ön seçim sonuçları ve sonrasında Cumhuriyetçi ve Demokrat Parti aday adaylarının adaylık şanslarına ilişkin değerlendirmeler,

– Başkanlık yarışı için olası eşleşmeler hakkında değerlendirmeler ve tahminler ile aday adaylarının Ortadoğu ve Türkiye’ye bakış açıları ve seçilmeleri durumunda ABD-Türkiye ilişkilerinin muhtemel seyri hakkında değerlendirmelere yer verilecektir.

Mümin Bumin SEZEN: 1982 Antalya doğumludur. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden Lisans, University of Southern California Public Administration Bölümünden Yüksek Lisans derecesi almıştır. Bilkent Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümünde ikinci lisans çalışmalarına devam etmektedir.

SASAM ABD Masasının düzenlediği söyleşiye, tüm okuyucularımız davetlidir.

Facebook etkinlik sayfası için tıklayınız: https://www.facebook.com/events/1158448724166371/

__________________

Konu: ABD BAŞKANLIK SEÇİMLERİ VE TÜRKİYE’YE MUHTEMEL ETKİLERİ

Yer : Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi (SASAM), Mithatpaşa Caddesi 54/6 Kızılay ANKARA

Tarih : 1 Mart 2016, Salı

Saat : 18:45 – 20:15

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: