Twitter Facebook Linkedin Youtube

SAHİPKIRAN AKADEMİ, BİRLEŞMİŞ MİLLETLER COP 12 KONFERANSINDA

Sahipkıran AKADEMİ, Birleşmiş Milletler Çölleşme ile Mücadele Sözleşmesinin ana karar organı olan ve bu yıl 12.si Ankara’da düzenlenen Taraflar Konferansına aktif katılım sağladı. AKADEMİ Başkanı Emre AYDIN, Konferansta “Ulusararası Sözleşmeler ve Çölleşmeyle Mücadele Gençlik İnisiyatifi” başlıklı bir sunum yaptı. SASAM ve Sahipkıran AKADEMİ hakkında kısaca bilgi veren AYDIN, çevreye dair imzalanan önemli bazı uluslararası sözleşmeler hakkında bilgiler verdi ve çölleşmeye karşı bir gençlik inisiyatifi oluşturulması çağrısında bulunarak şunları söyledi;

“Dünyamızın daha yaşanabilir bir hale gelmesinde gençler olarak biz de aktif rol almalıyız. Bu konferans vesilesiyle bir araya gelen gençlik örgütleri ve gençler olarak, bu konuda somut bir adım atabileceğimizi düşünüyoruz. İnisiyatifin oluşmasında ve devamında Sahipkıran AKADEMİ olarak aktif görev alabileceğimizi buradan ilan etmek istiyorum.”

AYDIN ayrıca bugün gerçekleşen bir oturumu yönetti. Konferansa katılan AKADEMİ Genel Sekreteri Özgür YILDIRIM, Başkan Yardımcısı Zehra ÇİÇEK, Proje Sorumlusu Büşra BAYRAMOĞLU ve Medya Sorumlusu Bekir KORKMAZYİĞİT de, Konferans boyunca Sahipkıran AKADEMİ’yi tanıtıcı materyallerin yer aldığı bir stantta AKADEMİ’ye üye kaydı yaptılar ve soruları cevaplandırdılar.

Genç arkadaşlarımızı bu başarılı faaliyetleri için tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

IMG-20151013-WA0002IMG-20151013-WA0010

IMG-20151013-WA0006

IMG-20151013-WA0012

IMG-20151013-WA0011

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: