Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM, TÜRK DÜNYASI KÜLTÜR VE SANAT BULUŞMASI’NA KATILDI

Aralık 2014 tarihinde Ankara’da Kurulan “Türk Dünyası Kültür ve Sanat Platformu” ilk faaliyetini BAŞKON ve Kazan Belediyesinin işbirliğiyle “Türk Dünyası Kültür ve Sanat Buluşması” başlığıyla Ankara’nın şirin ilçesi Kazan’da gerçekleştirdi. 13 Eylül Pazar günü Kazan belediyesi Aile Yaşam Merkezinde düzenlenen etkinliğe, siyasetçi ve bürokratların yanı sıra Türk dünyasından gelen sivil toplum kuruluşu temsilcileri, akademisyenler ve çok sayıda Türk Dünyası gönüllüsü katıldı. Buluşmanın açılışı Kuran’ı Kerim okunarak yapıldı. Daha sonra şehitlerimizin ruhuna saygı duruşu yapılarak Fatiha suresi ve ardından da İstiklal Marşı okundu. 

Etkinliğe Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi adına SASAM Genel Sekreteri Sn.Mesut Emre KARAKÖSE katıldı. Etkinlik için oluşturulan SASAM’ın tanıtım standı yoğun ilgi gördü. Türk Dünyasının çeşitli yerlerinden gelen sivil toplum temsilcilerinin SASAM’a yönelik ortak mesajı, özelde Türk Dünyası’na ve genelde İslam alemine yönelik faaliyetlerin artırılması ve sorunlara stratejik bakış açısıyla üretilen çözüm önerilerinin devam etmesi yönündeydi.

Etkinliğe katılan diğer Türk dünyası kurum ve kuruluş temsilcilerinden bazıları ise şöyle; Türk Dünyası Kültür ve Sanat Platformu kurucusu Dr. Şemsettin Küzeci, Azerbaycan adına Prof. Dr. Hanım Halilova, Güney Azerbaycan (İran) adına Günsoy Abbas ve Cevat Bezirganli, Maturidi Yesevi Otağı Başkanı Oktay Acar, Suriye Türkmenleri adına Abdülkerim Aga ve Adil Şan, Irak-Türkmeneli Kültür Merkezi Başkanı. Dr. Mustafa Ziya, Dünya İletişimciler Derneği adına İsmail Kara, Kerkük Kültür Derneği adına Mehmet Bayatlı, Nogay Türkleri adına Hakan Benli, Kıbrıs Türk Kültür Derneği Başkan yardımcısı Hasan İkizer, Bulgaristan Türkleri adına Nesrin Sipahi ve Bultürk’ü temsilen İsmail Cingöz, Kosova Türkleri adına Şucaettin Koka, Batı Trakya(Yunanistan) adına Prof. Dr. Özkan Hüseyin, Dünya Yazarlar ve Aydınlar Derneği Başkanı Osman Baş.

IMG-20150914-WA0000IMG-20150914-WA0004

 

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: