Twitter Facebook Linkedin Youtube

ÇALIŞTAYA DAVET: “YUNANİSTAN KRİZİ VE TÜRKİYE’YE MUHTEMEL ETKİLERİ”

Merkezimizce düzenlenen okuyucularımıza açık etkinliklerin 22.si; Yunanistan’da yaşanan ekonomik kriz, bu krizin Türkiye’ye doğrudan ve (Avrupa Birliği, Kıbrıs, NATO, uluslararası finans piyasaları vb. etkenler üzerinden) dolaylı etkileri ile Türkiye’nin önündeki politika seçeneklerinin analiz edileceği bir çalıştay şeklinde gerçekleşecektir.

Çalıştay, birer saatten oluşan iki bölüm halinde gerçekleşecek; konunun ekonomik boyutuna ilişkin Hazine Uzmanı E. SÖYLER’in, siyasi boyutuna ilişkin SASAM Uzmanı Şahin KESKİN ve askeri boyutu üzerine Dr.Yusuf  NALBANTOĞLU’nun sunum yapacağı ilk bölümün ardından, konunun tüm boyutlarıyla analizinin yapılacağı ikinci bölüm ile son bulacaktır.

SASAM Balkan Masasının düzenlediği çalıştaya, görüşlerini ifade etmek veya dinleyici olarak katılmak isteyen tüm okuyucularımız davetidir.

Yer : Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi -SASAM, Mithatpaşa Caddesi 54/6 Kızılay ANKARA

Tarih : 4 Ağustos 2015 Salı

Saat : 18:15 – 20:15

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: