Twitter Facebook Linkedin Youtube

“SASAM GÜNEYDOĞU ÇALIŞMA VE GEZİ PROGRAMI İZLENİMLERİ” KONULU SÖYLEŞİMİZ GERÇEKLEŞTİ

Merkezimizce düzenlenen eğitim ve söyleşi programlarının 15.si; 28 Nisan Salı akşamı SASAM Başkanı Süleyman ERDEM’in; “SASAM Güneydoğu Çalışma ve Gezi Programı İzlenimleri” konulu sunumuyla gerçekleşti. Sunumda; 17-27 Nisan tarihleri arasında, Diyarbakır, Batman, Siirt, Şırnak, Mardin ve Şanlıurfa’ya düzenlenen çözüm süreci temalı 10 günlük çalışma ziyaretleri ve geziye ilişkin izlenimler aktarıldı.

Programa ilişkin izlenimler, hem SASAM’ın hem de geziye katılan üniversite öğrencilerinin hazırlayacakları raporlar halinde ilgili makamlara sunulacak ve web sitemizden okuyucularımızla paylaşılacaktır.

IMG-20150429-WA0001 IMG-20150429-WA0003IMG-20150428-WA0050

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: