Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM, TÜRK DÜNYASININ SORUNLARINI ÇANKIRI TÜRKAV’DA GÜNDEME TAŞIDI

SASAM, Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Çankırı İl Başkanlığının organize ettiği “Türk Dünyasının Sorunları” konulu panele davet edildi. Panelde, SASAM Başkan Yardımcısı H.Cesurhan TAŞ ve SASAM Genel Sekreteri Mesut Emre KARAKÖSE, birer konuşma yaparak Türk Dünyasının mevcut durumunun bir fotoğrafını çektiler.

Panelde, Genel Sekreter Mesut Emre KARAKÖSE; Irak Doğu Türkmeneli, Suriye Batı Türkmeneli ve Kırım Tatarlarının maruz kaldığı temel insan hakları ihlallerini, yaşadıkları sorunları ve muhtemel çözüm önerilerini dile getirdi. Başkan Yardımcısı H.Cesurhan TAŞ ise; Orta Asya Türkistan coğrafyasında yaşanan sorunları dile getirdi.

Panele SASAM’ın Güneydoğu Anadolu gezisine katılmak isteyen Karatekin Üniversitesi öğrencileri de iştirak ederek renk ve güç kattılar. Soru ve cevaplarla derinleşen panelde, konuşmacılara Teşekkür Belgesi verildi. Toplu resim çekildikten sonra panel sona erdi. TÜRKAV Çankırı İl Başkanı İsa Bölükbaşı ve çalışma arkadaşları, bu etkinlikten duydukları memnuiyeti dile getirerek SASAM ile müştereken Çankırı’da başka faaliyetler de düzenlemek istediklerini belirttiler.

PANELDEN KARELER:

Tu00FCrkav 1Tu00FCrkav3Tu00FCrkav4Tu00FCrkav5

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: