Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM, HOLLANDA’DA “AVRUPA’DAKİ TÜRK TOPLUMUNUN GELECEĞİ” KONULU ÇALIŞTAY DÜZENLİYOR

SASAM, Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarının ve çözüm önerilerinin istişare edileceği, Hollanda’da gerçekleşecek bir çalıştay düzenliyor.

SASAM Hollanda Temsilcisi Hacı SARIASLAN’ın organize ettiği çalıştay, 28 Ocak’ta Hollanda Amersfoort’ta düzenlenecek. Türkiye’den SASAM Başkanı Süleyman ERDEM’in de iştirak edeceği çalıştayda; Avrupa’da yaşayan Türk toplumunun karşılaştıkları sıkıntılar, fırsatlar ve tehditler ile yaşanan sıkıntılarını gidermek, tehditlere karşı tedbir almak ve fırsatları gerçeğe dönüştürmek için orta ve uzun vadeli stratejiler masaya yatırılacak.

Çalıştaya, bu konularda söylenecek sözü olan tüm vatandaşlarımız davetlidir.

Konu: Avrupa’daki Türk Toplumunun Geleceği Çalıştayı
Yer: Amersfoort (Hollanda)
Tarih: 28 Ocak 2015 Çarsamba, Saat 19.00 -22.00 arası
Katılımcılar: Eğitim, Siyaset, Hukuk ve İş dünyasından Avrupa Türk Toplununun önde gelen isimleri

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: