Twitter Facebook Linkedin Youtube

SASAM TARIM MASASI, TZOB’U ZİYARET ETTİ

SASAM Tarım Masası adına SASAM Başkanı Süleyman ERDEM, Tarım Masası Koordinatörü Ebuzer VİCDAN ve SASAM Stajyer öğrencisi Muhammet Ali DOĞAN, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Sekreteri Sn. M.Hikmet YAVUZYİĞİT’i ziyaret ettiler. Ziyarette TZOB hakkında bilgi alındı ve ülkemizdeki tarımsal gelişmeler ve sorunlar hakkında Sayın YAVUZYİĞİT ile istişarelerde bulunuldu.

Kamu Kurumu niteliğinde hizmet veren 18 kuruluş arasında yer alan TZOB’ a bağlı 759 adet ziraat odasının bulunduğunu belirten Sayın YAVUZYİĞİT; birliğin belirli periyotlarla kamuoyunu bilgilendirici veriler yayımladığını belirterek geniş bir veri havuzuna sahip olduklarını vurguladı. Ayrıca Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığıyla koordineli olarak “Arazi Sayısallaştırma” çalışmalarının yapıldığı belirtilerek, bu sistemle öngörülen ürün verimi ve çiftçinin kullandığı arazi miktarının kolayca tespit edileceğini ifade etti.

Ziyarette ayrıca SASAM Tarım Masasının yapmayı planladığı çalışmalara ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu. SASAM olarak, Sayın YAVUZYİĞİT’e nezaketi ve değerli görüşleri için teşekkürlerimizi iletiyoruz.

20141222_104622

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: