Twitter Facebook Linkedin Youtube

TOBB ETÜ İLE SASAM ARASINDA ORTAK EĞİTİM (STAJ) PROTOKOLÜ İMZALANDI

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB-ETÜ) ile Merkezimiz arasında, TOBB ETÜ öğrencilerinin Merkezimizde staj yapabilmelerine ilişkin protokol imzalandı.

TOBB ETÜ’de eğitim gören lisans öğrencileri, “Ortak Eğitim Modeli” uygulaması uyarınca, öğrenimlerinin üçüncü yılından itibaren 3 kez 3,5 ay süreyle Üniverstienin protokol imzaladığı kurumlarda staj yapmakta ve toplamda yaklaşık 1 yıllık iş deneyimi ile mezun olmaktadır. “Ortak Eğitim Modeli” olarak isimlendirilen bu uygulama; “öğrencilerin öğrenimleri sırasında işyerlerinde, meslekleriyle ilgili bir alanda çalışmalarını ve böylece mesleki gelişmelerinin pekişmesini hedefleyen bir eğitim stratejisi” olarak tanımlanmaktadır (detaylı bilgi için tıklayınız).

tobb-etu ortak egitim

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: