Twitter Facebook Linkedin Youtube

GANİRE PAŞAYEVA’DAN SASAM’A DESTEK

3. Dünya Türk Forumu kapsamında Edirne’ye gelen Azerbaycan Parlamentosunun sevilen milletvekili, ülkemizde de yakından tanınan ve son olarak milletvekilliği maaşını Soma’da yaşanan faciada mağdur olanlara bağışlayarak büyük takdir toplayan Ganire PAŞAYEVA, Merkezimizin Yurt Dışı Türkler Masası Koordinatörü Zafer TEKİN’le bir araya gelerek çalışmalarımız hakkında bilgi aldı.


Bu tür oluşumların varlığından son derece memnuniyet duyduğunu ve Türk milletinin bilinçlenmesine yönelik her türlü çalışmayı çok önemsediğini belirten PAŞAYEVA, çalışmalarımızda başarılar dileyerek, Merkezimizin kütüphanesine 1992 yılında Azerbaycan’da yaşanan Ermeni katliamına yönelik bir kitap hediye etti.

IMG_1735

3. DÜNYA TÜRK FORUMU EDİRNE’DE BAŞLADI

Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi olarak müzakereci olarak davet edildiğimiz 3. Dünya Türk Forumu Edirne’de başladı. Türk Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi (TASAM) tarafından organize edilen ve Edirne Valiliğinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Forum, Berlin-Bağdat demiryolu hattının önemli duraklarından olan ve bugün Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi olarak kullanılan tarihi Edirne Tren İstasyonunun bahçesinde verilen açılış resepsiyonu ile start verdi.


TASAM Başkanı Süleyman ŞENSOY, Edirne Valisi Sayın Hasan DURUER ve Azerbaycan Cumhuriyeti’nin sevilen kadın milletvekili Sayın Ganire PAŞAYEVA’nın açılış konuşmalarını yaptığı resepsiyona, Türk Dünyasının her yerinden üst düzeyde sivil toplum örgütü yöneticileri, akademisyenler, siyasetçiler, gazeteci ve yazarların katıldığı görüldü.


Forum 29-30 Mayıs tarihleri arasında “Türk Cumhuriyetleri; Kültür Diplomasisi ve Turizm” ve “Türk ve Ermeni Diasporaları; Kamu Diplomasisi: Fırsatlar ve Riskler” başlıkları altında belirlenen sunum, bildiri ve çalışmalar devam edecek.

IMG_1698[1] IMG_1696[1] IMG_1694[1] IMG_1692[1]

 

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: