Twitter Facebook Linkedin Youtube

MERKEZİMİZ 1 YAŞINDA

1 Aralık 2012 tarihinde kurulan Merkezimiz, 1 yılı başarı ile geride bıraktı. Bundan 1 sene önce yola çıkarken 10 arkadaştan müteşekkil kadromuz, bugün 23 kişiye ulaştı.

Yakın zamanda yenilenen ve 20’den fazla kategoride 100’ün üzerinde orijinal içeriğin yer aldığı sitemizi; bir sene içerisinde 93 farklı ülkeden 30.000’den fazla kişi ziyaret etti ve sitemizde yer alan içerikler 76.000’den fazla  tıklandı. Hergün yüzlerce kişi, arama motorları üzerinden sitemize ulaşır ve sitemizde yer alan içeriklerden istifade eder hale geldi.

Geçen 1 sene içerisinde; Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı Sn.İbrahim KALIN, Çamlıdere Belediye Başkanı Sn.Caner CAN, Türkmeneli TV Türkiye Temsilcisi Sn.Ersan SARIKAHYA, Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Sn.İsmail KONCUK ve Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği gibi değerli  kişi ve kurumların konuğu olduk veya kendilerini konuk ettik.

Üniversite öğrencilerini  üretmeye ve ürettiklerini paylaşmaya teşvik etmek amacıyla, Merkezimiz bünyesinde Sahipkıran ÜNİ platformu oluşturuldu. Yakın zamanda oluşturulan bu platforma, 14 öğrenci arkadaşımız  katıldı ve yazılarını bu platformdan paylaşmaktalar. Yine bu kapsamda; Kırıkkale Üniversitesi bünyesinde Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Topluluğu (SASAT) oluşturuldu.  Erzurum Atatürk Üniversitesi’nde SASAT kurulumu için ise öğrenci arkadaşlarımızın girişimleri devam ediyor.

Genç, dinamik ve azimli arkadaşlardan oluşan kadromuz, sitemizin HAKKIMIZDA kısmında ilan edilen amaçlar doğrultusunda kararlılıkla çalışmalarına devam edecek. Bu vesileyle, çalışmalarımıza katkı vermek isteyen her görüşten arkadaşa kapımızın açık olduğunu tekrar hatırlatır, sitemizi takip ederek bize destek olan tüm okuyucularımıza teşekkürlerimizi iletiriz.

Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi

 

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: