Twitter Facebook Linkedin Youtube

KAFKASSAM İRAN UZMANLARINDAN SASAM’A ZİYARET

Ülkemizin önemli düşünce kuruluşlarından ve halen başkanlığını Prof. Dr. Hasan Oktay’ın sürdürdüğü Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (KAFKASSAM) uzmanları Merkezimizi ziyaret etti. İkili ve çok taraflı ortak çalışmalara imza atan kuruluşlarımız arasında, karşılıklı güven ilişkisi zemininde devam eden işbirliği kapsamında gerçekleşen ziyarette önemli konular ele alındı.

KAFKASSAM İran Masası’ndan Karım Asghari (Kerim Askeri) ve Araştırmacı Yazarı Celal Ruşen ziyarette yer aldı. SASAM İran Masası direktörü Muhammed Cemal Güler ve SASAM İran Masası Uzmanı Mesut Haray’ın ev sahipliği yaptığı görüşmede İran’da yaşanan bazı güncel gelişmeler görüşüldü. Türkiye-İran ilişkileri ve İran’daki Türklerin sorunlarına ilişkin değerlendirmeler yapıldı.

Sayın Askeri ve Sayın Ruşen’in şahsında KAFKASSAM yetkililerine teşekkür eder, bölgesel barış ve istikrara katkı sağlayacağına inandığımız çalışmalarında başarılar dileriz.

 

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: