Twitter Facebook Linkedin Youtube

SÖYLEŞİYE DAVET: “ÖĞRENME GÜÇLÜĞÜ, NEDENLERİ VE ÖĞRENME GÜÇLÜĞÜ YAŞAYAN ÇOCUKLARA YARDIM TEKNİKLERİ”

Merkezimizce düzenlenen okuyucularımıza açık etkinliklerin 69’uncusu, Aile Danışmanı ve Disleksi Eğitmeni Özkan ÇAĞLAR’ın sunumu ile “Öğrenme Güçlüğü, Nedenleri ve Öğrenme Güçlüğü Yaşayan Çocuklara Yardım Teknikleri” başlıklı bir söyleşi şeklinde gerçekleşecektir.

2017 Ocak verilerine göre ülkemizde özel öğrenme güçlüğü tanılı 41.452 öğrenci bulunmaktadır. Bu sayıya her ay ortalama 1000 öğrencinin eklendiği tahmin edilmektedir. Programda, adı bilinen ancak ne olduğu pek de iyi anlaşılamayan Özel Öğrenme Güçlüğü (Disleksi, Diskalkuli, Disgrafi), Özel Öğrenme Güçlüğü yaşayan çocukların özellikleri, hangi konularda güçlük yaşadıkları, genel hatlarıyla ebeveynlerin evde, öğretmenlerin de okulda bu güçlüğü yaşayan çocuklara nasıl yardımcı olabilecekleri, vb. konularda bilgilendirme yapılacak ve katılımcıların soruları cevaplandırılacaktır.

SASAM Eğitim Masasının düzenlediği söyleşiye, tüm okuyucularımız davetlidir.

Facebook etkinlik sayfası için tıklayınız: https://www.facebook.com/events/335618790215204/

_______________________________________

Konu: “Öğrenme Güçlüğü, Nedenleri ve Öğrenme Güçlüğü Yaşayan Çocuklara Yardım Teknikleri”

Konuşmacı: Özkan ÇAĞLAR, Rehber Öğretmen, Aile Danışmanı ve Disleksi Eğitmeni

Yer: Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi (SASAM), Mithatpaşa Caddesi, 54/6, Kızılay ANKARA

Tarih: 15 Ağustos 2017, Salı

Saat: 19:00 – 20:30

 sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

Yorum Ekleyebilirsiniz


%d blogcu bunu beğendi: