Twitter Facebook Linkedin Youtube

SAHİPKIRAN AKADEMİ, DİJİTAL DİPLOMASİ YÖNTEMLERİNİ ELE ALDI

SASAM bünyesinde faaliyet gösteren Sahipkıran AKADEMİ atağa kalktı. Lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile yeni mezunlardan oluşan Akademi, kendi yönetim kurulunu seçiyor ve gündemini belirliyor. Geçtiğimiz günlerde onikinci söyleşiyi gerçekleştiren genç arkadaşlarımız 7 Kasım Salı akşamı Sahipkıran Akademi Başkan Yardımcısı Beril KAHRAMAN’ın sunumuyla “Dijital Diplomasi” konusunu ele aldı.

Programda, klasik diplomasi yöntemlerinde yaşanan değişim, kültürel diplomasi, kamu diplomasisi ve dijital diplomasi gibi konularda kavramsal çerçeve çizildi. Dijital diplomasinin muhtemel gelişim alanlarına değinildi. Sunumun ardından interaktif bir yöntemle devam eden söyleşiye Uluğ Genç Bilimciler Forumundan uzman ve araştırmacılar da katıldı.

Genç arkadaşlarımıza sosyal alanlarda deneyimlerini artırmak, sunum ve kitle önünde konuşma fırsatı vermek amaçlarını da barındıran Sahipkıran AKADEMİ programları farklı konu başlıkları ve konuşmacılarla devam edecek. Sunum yapmak isteyenler bilgi@sahipkiran.org e-posta adresinden ve diğer iletişim kanallarından taleplerini iletmeleri halinde değerlendirmeye alınacaktır.

İlgi çekici bir konuda akıcı sunumu ile bilgi veren Sn. Beril KAHRAMAN’a ve katılımcılara teşekkür ederiz.

sahipkiran Hakkında

Sahipkıran; 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş, Ankara merkezli bir Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Merkezimiz; a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inanıştan insanı bir araya getirmek, b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak, c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak, ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, amacıyla kurulmuştur.

BENZER İÇERİKLER

Yorum Ekleyebilirsiniz